Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:11
Wczoraj:430
W tym tygodniu:1,322
W tym miesiącu:4,026
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

1% dla OSP Węgierska Górka

1% dla Strażaków

APELUJEMY
* do społeczeństwa
* do strażaków ochotników i zawodowych
* do członków ich rodzin i znajomych
* do sympatyków i przyjaciół polskich strażaków
* do kierownictw firm, zakładów i instytucji


o przekazywanie 1 % podatku na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce
nr KRS 0000097530.
Konto: Bank Spółdzielczy 49 8131 0005 0003 1958 2000 0010


Strażacy ochotnicy od pokoleń pełnią bezinteresowną służbę w ochronie życia, zdrowia, mienia, środowiska, tradycji i kultury narodowej. Kierują się szczytnymi ideałami
służenia ludziom i niesienia pomocy poszkodowanym. Cywilizacja niesie coraz więcej zagrożeń, a pokonanie ich wymaga coraz wyższych umiejętności i wyposażenia w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt ratowniczy.
PIT z wpisanym naszym KRS do pobrania tutaj: pit-37

Pomagając strażakom ochotnikom - pomagasz sobie

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze 2016

20 marzec (niedziela) o godz.17.00 w remizie odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce.
Obecność druhów OSP w mundurach galowych obowiązkowa!!!

24 Finał WOŚP

Jak co roku odbywa się jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to 24 Finał, w którym może udział zabrać każdy z nas. Dlatego i my strażacy serdecznie zapraszamy do licytacji dziecięcego hełmu strażackiego wraz z kubkiem OSP Węg. Górka, 2 elementami odblaskowymi wystawionych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce. Wszystkich zapraszamy 10 stycznia 2016 roku do Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce na licytację strażackich gadżetów.
„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”





Strażacka ozdoba świąteczna

W ten świąteczny czas strażacy z naszej jednostki postanowili nieco bardziej niż zwykle udekorować podwórko przed remizą. W tym roku oświetla remizę wizerunek strażaka podczas akcji gaśniczej. Galeria.



Akcja kalendarze zakończona



W dniu 13.12.2015r. na terenie miejscowości Węgierska Górka zakończyła się akcja rozprowadzania kalendarzy przez druhów OSP Węgierska Górka. Za przekazane datki na cel statutowy oraz za Państwa życzliwość i miłe przyjęcie podczas naszej wizyty serdecznie dziękujemy.
Osoby które nie otrzymały kalendarza a chciały by go nabyć, a tym samym wesprzeć naszą jednostkę proszone są o kontakt mailowy: strazwg@gmail.com

Kalendarze 2016



Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2016 rok.


W okresie od 24.11-11.12.2015r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Główka kalendarza prezentuje strażaka podczas akcji ratowniczej. Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

Ochotnicza Straż Pożarna nie tylko bierze czynny udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych, ale także uczestniczy w życiu lokalnych społeczności jak i w wydarzeniach parafialnych. W dniach 20 i 21 listopada nasza parafia przeżywała peregrynacje obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami Jana Pawła II i Św. siostry Faustyny. Druhowie z naszej jednostki wspólnie ze strażakami z Cięciny brali czynny udział w tych uroczystościach poprzez asystę przy Obrazie Jezusa Miłosiernego oraz pełnienie warty. Około godziny 17:00 samochód-kaplica przybył pod Kościół Przemienia Pańskiego w asyście OSP Węgierska Górka, OSP Cięcina, OSP Cisiec oraz Policji z komisariatu w Węgierskiej Górce, następnie strażacy mieli zaszczyt wnieść Obraz Jezusa Miłosiernego do kościoła parafialnego, po czym rozpoczęło się nabożeństwo powitania Obrazu wraz z mszą św. W sobotę odbyła się procesja z obrazem i relikwiami do kościoła św. Katarzyny gdzie została odprawiona Msza święta. Po uroczystej Mszy Św. obraz wrócił do kościoła Przemienienia Pańskiego z którego to po Mszy pożegnalnej został przewieziony do Przybędzy. Galeria.


110-lecie OSP Cięcina

18.10.2015r. Druhowie OSP Węgierska Górka uczestniczyli w uroczystościach w Cięcinie, gdzie tamtejsi Strażacy - Ochotnicy wraz ze 110-leciem świętowali oddanie do użytkowania wyremontowanej strażnicy oraz nowego wozu bojowego. Podczas wspaniałych uroczystości, które rozpoczęło poświęcenie nowego, ufundowanego przez Alicję i Stanisława Pękale, sztandaru OSP Cięcina w Kościele św. Katarzyny, strażacy otrzymali odznaczenia państwowe, wyróżnienia i odznaki za bezinteresowną pracę mającą na celu ratowanie ludzkiego życia i mienia. Złożonych zostało wiele gratulacji i wypowiedzianych słów uznania dla prężnej działalności Jednostki w Cięcinie, która ostatnie dziesięć lat wykorzystała na szybki i efektowny rozwój. Uroczystości skupiły całe lokalne środowisko, które chętnie po części oficjalnej wzięło udział w degustacji strażackiej grochówki. Galeria.

Gra nocna "Tropem Żołnierzy Wyklętych"

W nocy z 3 na 4 października nasza jednostka na prośbę Hufca Węgierska Górka zorganizowała jeden z ośmiu punktów sprawnościowych w ramach gry nocnej "Tropem Żołnierzy Wyklętych". Drużyny składające się z 4 bądź 5 osób wykonują zadania w wyznaczonych punktach na obszarze całej gminy. Uczestnicy w naszej remizie mieli do zrealizowania następujące zadania:
- rozwinięcie węża, a następnie jego zwinięcie w jak najkrótszym czasie,
- napełnienie słoika wodą za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci hydronetki plecakowej,
- test wiedzy składający się z 5 pytań o tematyce pożarniczej oraz ratownictwa medycznego
- dodatkowo organizatorzy zlecili punktowanie zachowania drużyny podczas zadania oraz czy prawidłowo została zameldowana drużyna na punkcie.
Wszystkie drużyny bardzo dobrze poradziły sobie ze zadaniami, które dla nich przygotowaliśmy. Dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy w przyszłym roku ponownie. Galeria.

Rezygnacja z funkcji Prezesa

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce informuje, iż w dniu 23 maja 2015 roku otrzymał pismo od Dh Stanisława Duraja datowane na 1 czerwiec 2015 roku z oświadczeniem o złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce.
Decyzja jest umotywowana przyczynami osobistymi.

Ćwiczenia OSP

W dniu 7.05 strażacy ochotnicy z Węgierskiej Górki przeprowadzili szkolenie zakresu udoskonalania technik gaszenia pożarów wewnętrznych. W szkoleniu wzięło udział 10 druhów z OSP Węgierska Górka...
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,048,860 unikalne wizyty