Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:766
Wczoraj:2,366
W tym tygodniu:5,950
W tym miesiącu:33,526
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Informacja o zebraniu sprawozdawczym

Zawiadomienie
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Węgierskiej Górce zawiadamia, że w dniu 18 marca 2017r. (sobota) o godz. 17:00 odbędzie się walne zebranie w budynku OSP Węgierska Górka.
Obecność druhów OSP w mundurach galowych obowiązkowa.Proponowany porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz
komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania.
4. Sprawozdanie z działalności.
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Przedstawienie projektu planu działalności i planu
finansowego na rok 2017.
8. Dyskusja.
9. Absolutorium dla zarządu OSP za okres
sprawozdawczy.
10. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
11. Wolne wnioski.
12.Podjęcie uchwał i przyjęcia wniosków do realizacji.
13. Zakończenie zebrania.

Cześć Twojej pamięci.

6 marca w wieku 83 lat zmarł najstarszy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Józef Pawlus. W 2007r roku świętował 50 lecie członkostwa w naszej Straży. Z okazji obchodów 100-lecia powstania OSP w Węgierskiej Górce otrzymał Złoty Znak Związku OSP RP za znaczącą działalność w szeregach straży. Śp. Józef Pawlus kolejne wyróżnienie otrzymał w 2010 roku na powiatowym dniu strażaka jakim była statuetka św. Floriana dla "Strażaka Seniora" za długoletnią działalność w szeregach OSP, która na tamten moment wynosiła 53 lata.

Śp. Józef brał czynny udział w akcjach ratowniczych, w których dał się poznać jako dobry strażak i odpowiedzialny człowiek. Chętnie uczestniczył w uroczystościach kościelnych jak i państwowych reprezentując w ten sposób naszą jednostkę. W kolejnych latach włączył się aktywnie do działania w strukturach Społecznego Komitetu Budowy nowej Remizy.
Dziś żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.
Cześć Twojej pamięci.

Zarząd OSP wraz z rodziną zmarłego chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w przygotowaniach i udział w uroczystości pogrzebowej, podczas której pożegnaliśmy naszego druha śp. Józefa Pawlus. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, strażakom, oprawie muzycznej.

Przekazanie Złotego Znaku Związku OSP RP:
25 finał WOŚP

Jak co roku odbywa się jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to jubileuszowy 25 Finał, w którym może udział zabrać każdy z nas. Dlatego i my strażacy serdecznie zapraszamy do licytacji
czujnika czadu wraz z gaśnicą w sprayu

przekazanych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce. Wszystkich zapraszamy 15 stycznia 2017 roku do Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce na licytację strażackich gadżetów.
„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo swoich bliskich. Nie przechodźmy obok zagrożeń związanych z pożarami tak jakby nas one nie dotyczyły. Sytuacja taka może przytrafić się każdemu z nas. Zabezpieczmy się, zamontujmy w naszym domu, mieszkaniu czujkę to naprawdę niewielki wydatek a w bardzo dużym stopniu podniesie nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo. Licytując gadżety wspomagasz również fundację WOŚP!

Dziękujemy za datki

W dniu 13.12.2016r. na terenie miejscowości Węgierska Górka zakończyła się akcja rozprowadzania kalendarzy przez druhów OSP Węgierska Górka. Za przekazane datki na cel statutowy oraz za Państwa życzliwość i miłe przyjęcie podczas naszej wizyty serdecznie dziękujemy.
Osoby które nie otrzymały kalendarza a chciały by go nabyć, a tym samym wesprzeć naszą jednostkę proszone są o kontakt mailowy: strazwg@gmail.com lub prywatną wiadomość na facebook-u.
Dziękujemy.

Kalendarze 2017Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2017 rok.


W okresie od 27.11-11.12.2016r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Poświęcenie SLRT w Ciścu

W dniu 15.10.2016r. nasza jednostka wzięła udział w uroczystości 110-lecia istnienia jednostki oraz poświęcenia i przekazania samochodu ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciścu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz samorządowych, a także przedstawicieli Państwowych jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu żywieckiego. Uroczystości rozpoczęła się Mszą Święta w Kościele pw. Maksymiliana Maria Kolbe w Ciscu, następnie na placu przy kościele odbyła się część oficjalna w tym poświecenie i przekazanie samochodu na podwoziu Ford. Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się do budynku remizy na poczęstunek.

Całkowity koszt zakupu to 262 000,00 zł. Zakup samochodu jest sfinansowany z następujących środków:
• Gmina Węgierska Górka - 180 000,00 zł
• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - 50 000,00 zł
• Ochotnicza Straż Pożarna w Ciścu - 30 000,00 złLokal do wynajęcia

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wynajmie
lokal biurowo – usługowo - handlowy możliwość wykończenia pod mieszkanie o powierzchni ok 130m2, na piętrze,
z wejściem z boku budynku.
Doskonała lokalizacja na siedzibę firmy, duży parking. Pomieszczenie do wynajmu w stanie surowym zamkniętym cena do uzgodnienia, rozliczenie kosztów adaptacji w czynszu.
Budynek znajduje się przy ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce.

Media: Woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja, Internet, telefon.

Lokalizacja:
Budynek OSP Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A

Kontakt:
Piotr Krystian, Prezes OSP Węgierska Górka
tel. 782-833-442


FOTOGRAFIE

Koncert Charytatywny dla Marysi Jurasz

24 września thecitylife.pl oraz OPG Węgierska Górka zagrali dla Marysi! 3-letniej dziewczynki, która urodziła się z wadą rozwojową - przepukliną sznura pępkowego i wadą serca ASD, VSD. W swoim życiu Marysia przeszła już mnóstwo operacji i nie mniej chorób, co dobitnie pokazuje, jak bardzo młoda mieszkanka naszego powiatu potrzebuje pomocy. W tym dniu organizatorzy przygotowali szereg atrakcji oraz koncertów by zebrać jak największą kwotę i przekazać Marysi.
Również My strażacy z Węgierskiej Górki włączyliśmy się w tą akcję przygotowując pokazy szkoleniowe z ratownictwa medycznego. Każdy uczestnik najmłodszy jak i ten najstarszy mógł przećwiczyć prostą scenkę z udzielania pomocy potrzebującym.
Również udostępniliśmy możliwość popracowania na sprzęcie ratowniczym w asyście naszych druhów, polać wodą z prądownicy strażackiej, Przymierzyć ubranie specjalne, hełm.
Ćwiczenia Gminne Ochotniczej Straży Pożarnej

W dniu 9 września 2016r. o godz. 17.00 na Hali Boraczej w Żabnicy odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Węgierska Górka.

Ćwiczenia miały na celu lepsze skoordynowanie służb ratowniczych w działaniach przeciw pożarowych na terenie kompleksów leśnych oraz większe rozpoznanie terenu przez miejscowe jednostki OSP. Strażacy mieli okazję przećwiczyć również udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz uwalnianie osób przygniecionych przez powalone drzewo.

Działania tego typu dają nowe doświadczenia i pozwalają zapoznać się strażakom ze sprzętem sąsiednich jednostek. Ponadto sprawdzają mobilność jednostek OSP na wypadek dużych zdarzeń.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy mogli wspólnie zjeść strażacką grochówkę oraz usiąść przy ognisku i posilić się pieczoną kiełbasą.Światowe Dni Młodzieży

W zeszłym miesiącu w naszym kraju miały miejsce 31 Światowe Dni Młodzieży podczas, których można było spotkać ludność z całego świata a przede wszystkim papieża Franciszka. Na to spotkanie przybyło od 1.5 do 3 mln wiernych. Na tak olbrzymiej imprezie nie mogło zabraknąć również strażaków czuwających nad bezpieczeństwem pielgrzymów. Z naszej jednostki sześciu druhów zdeklarowało się na wyjazd do Krakowa by patrolować wyznaczone sektory, wypatrywaniu sytuacji niebezpiecznych lub podejrzanych i co najważniejsze udzielanie pierwszej pomocy osobom tego wymagającym. Od dnia 26 lipca do 31 lipca w zabezpieczeniu ŚDM brało udział 3500 strażaków ochotników. Dla wszystkich obecnych na ŚDM było to wielkie radosne przeżycie, również dla nas gdzie po 10 godz. służby przechodząca obok ciebie grupa ludzi obcej narodowości z daleka woła ''dziękujemy'' i doceniając w ten sposób twoją bezinteresowną prace w szeregach OSP.


Kolejny piknik

25 czerwca druhowie z naszej jednostki odpowiedzieli na kolejne zaproszenie i udali się na piknik organizowany przez przedszkole z Węgierskiej Górki, które miało miejsce na polu namiotowym przy ul. Plażowej. Podczas pikniku strażacy ochłodzili ciała wszystkich uczestników poprzez rozłożenie kurtyny wodnej dzięki czemu upał nie był nikomu straszny.
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,181,423 unikalne wizyty