Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:91
Wczoraj:987
W tym tygodniu:1,983
W tym miesiącu:19,237
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Akcja cegiełka

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce zwraca się prośbą o pomoc finansową.

Zgromadzone środki w całości zostaną przekazane na zakup Lekkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego, który stanie się głównym narzędziem do pracy podczas interwencji przy wypadkach komunikacyjnych oraz budowlanych.
My strażacy możemy i poświęcamy swój czas, by przyczynić się do bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz niejednokrotnie powiatu. Jednak budżet naszej jednostki jest mocno uzależniony od ludzi dobrej woli.

Pragniemy zapewnić, że pomoc ta będzie dobrą inwestycją i przyczyni się lokalnemu społeczeństwu. Z góry dziękujemy za przekazane datki.


Ochotnicza Straż Pożarna Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A
34-350 Węgierska Górka
e-mail: strazwg@gmail.com

Konto: Bank Spółdzielczy 49 8131 0005 0003 1958 2000 0010

Dzień strażaka

3 Maja Strażacy ochotnicy z Gminy Węgierska Górka uczcili swojego patrona św. Floriana. Obchody Gminnego Dnia Strażaka rozpoczęto o godzinie 9:00 uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny i strażaków z Gminy Węgierska Górka w Kościele Parafialnym w Węgierskiej Górce, której przewodniczył nasz proboszcz ks. Stanisław Bogacz. Uroczystość uświetnili: Parafialna Orkiestra Dęta “Barka” z Żabnicy oraz chór parafialny "Quattro Voci”.
Po mszy świętej druhowie udali się na poczęstunek by wspólnie świętować Dzień Strażaka. Galeria.

Ćwiczenia jednostek OSP oraz JRG Żywiec w C.H. Huta

W dniu 21 marca 2017r. o godz. 9.30 w C.H. Huta odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Węgierska Górka oraz z JRG Żywiec.
Strażacy mieli za zadanie ewakuację osób poszkodowanych z budynku sklepu oraz udzielenie im pomocy medycznej, ugaszenie pożaru, przewietrzenie pomieszczeń, wykonanie punktu zaopatrzenia wodnego. Strażacy ćwiczyli w zadymionych pomieszczeniach wykorzystując aparaty ochrony dróg oddechowych.
Po zakończeniu części praktycznej przystąpiono do omówienia ćwiczeń przez kadrę dowódczą KP PSP Żywiec, a następnie zostaliśmy zapoznani dokładnie z obiektem sklepu. Otrzymaliśmy wskazówki na co zwracać uwagę podczas wystąpienia zdarzenia na terenie obiektu.

Celem ćwiczeń m.in. było:
Sprawdzenie warunków ewakuacji personelu oraz klientów Centrum,
Sprawdzenie systemów bezpieczeństwa pożarowego działających w Centrum.
Doskonalenia współpracy jednostek ratowniczych OSP i PSP.
Sprawdzenie sieci hydrantowej działającej na terenie Centrum.

Sprawozdanie z działalności OSP w Węgierskiej Górce

Kolejny rok działalności naszej jednostki już za nami, w związku z tym nadszedł czas na krótkie sprawozdanie i rozliczenie działań jednostki.
W dniu 18 marca 2017 r. (sobota) o godz. 17.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Węgierska Górka odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Na wstępie przywitano wszystkich przybyłych strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Radni Sołectwa Węgierska Górka na czele z Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciel KP PSP Żywiec oraz reprezentanci z OSP Cięcina, OSP Cisiec oraz OSP Żabnica. Po wyborze obecnego prezesa jednostki Piotra Krystian na przewodniczącego zebrania przystąpiono do przedstawienia wszelkich sprawozdań oraz dyskusji. Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki, złożone przez naczelnika - Piotra Pytla, sprawozdanie finansowe przedstawione przez skarbnika - Stańczyk Witolda i sprawozdanie komisji rewizyjnej, które złożył przewodniczący komisji rewizyjnej - Klekociuk Zbigniew. Strażacy z jednostki OSP Węgierska Górka jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi za miniony rok sprawozdawczy. Następną częścią zebrania, było przedstawienie planu działalności i finansowego na rok 2017 przez prezesa oraz skarbnika OSP...

Informacja o zebraniu sprawozdawczym

Zawiadomienie
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej
w Węgierskiej Górce zawiadamia, że w dniu 18 marca 2017r. (sobota) o godz. 17:00 odbędzie się walne zebranie w budynku OSP Węgierska Górka.
Obecność druhów OSP w mundurach galowych obowiązkowa.Proponowany porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz
komisji uchwał i wniosków.
3. Przyjęcie porządku zebrania.
4. Sprawozdanie z działalności.
5. Sprawozdanie finansowe.
6. Sprawozdanie komisji rewizyjnej.
7. Przedstawienie projektu planu działalności i planu
finansowego na rok 2017.
8. Dyskusja.
9. Absolutorium dla zarządu OSP za okres
sprawozdawczy.
10. Przyjęcie planu działalności i planu finansowego.
11. Wolne wnioski.
12.Podjęcie uchwał i przyjęcia wniosków do realizacji.
13. Zakończenie zebrania.

Cześć Twojej pamięci.

6 marca w wieku 83 lat zmarł najstarszy członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce, druh Józef Pawlus. W 2007r roku świętował 50 lecie członkostwa w naszej Straży. Z okazji obchodów 100-lecia powstania OSP w Węgierskiej Górce otrzymał Złoty Znak Związku OSP RP za znaczącą działalność w szeregach straży. Śp. Józef Pawlus kolejne wyróżnienie otrzymał w 2010 roku na powiatowym dniu strażaka jakim była statuetka św. Floriana dla "Strażaka Seniora" za długoletnią działalność w szeregach OSP, która na tamten moment wynosiła 53 lata.

Śp. Józef brał czynny udział w akcjach ratowniczych, w których dał się poznać jako dobry strażak i odpowiedzialny człowiek. Chętnie uczestniczył w uroczystościach kościelnych jak i państwowych reprezentując w ten sposób naszą jednostkę. W kolejnych latach włączył się aktywnie do działania w strukturach Społecznego Komitetu Budowy nowej Remizy.
Dziś żegnamy Cię jako wielkiego człowieka, społecznika w pełnym tego słowa znaczeniu.
Cześć Twojej pamięci.

Zarząd OSP wraz z rodziną zmarłego chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc w przygotowaniach i udział w uroczystości pogrzebowej, podczas której pożegnaliśmy naszego druha śp. Józefa Pawlus. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, strażakom, oprawie muzycznej.

Przekazanie Złotego Znaku Związku OSP RP:
25 finał WOŚP

Jak co roku odbywa się jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to jubileuszowy 25 Finał, w którym może udział zabrać każdy z nas. Dlatego i my strażacy serdecznie zapraszamy do licytacji
czujnika czadu wraz z gaśnicą w sprayu

przekazanych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce. Wszystkich zapraszamy 15 stycznia 2017 roku do Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce na licytację strażackich gadżetów.
„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo swoich bliskich. Nie przechodźmy obok zagrożeń związanych z pożarami tak jakby nas one nie dotyczyły. Sytuacja taka może przytrafić się każdemu z nas. Zabezpieczmy się, zamontujmy w naszym domu, mieszkaniu czujkę to naprawdę niewielki wydatek a w bardzo dużym stopniu podniesie nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo. Licytując gadżety wspomagasz również fundację WOŚP!

Dziękujemy za datki

W dniu 13.12.2016r. na terenie miejscowości Węgierska Górka zakończyła się akcja rozprowadzania kalendarzy przez druhów OSP Węgierska Górka. Za przekazane datki na cel statutowy oraz za Państwa życzliwość i miłe przyjęcie podczas naszej wizyty serdecznie dziękujemy.
Osoby które nie otrzymały kalendarza a chciały by go nabyć, a tym samym wesprzeć naszą jednostkę proszone są o kontakt mailowy: strazwg@gmail.com lub prywatną wiadomość na facebook-u.
Dziękujemy.

Kalendarze 2017Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2017 rok.


W okresie od 27.11-11.12.2016r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Poświęcenie SLRT w Ciścu

W dniu 15.10.2016r. nasza jednostka wzięła udział w uroczystości 110-lecia istnienia jednostki oraz poświęcenia i przekazania samochodu ratownictwa technicznego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciścu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło władz samorządowych, a także przedstawicieli Państwowych jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu żywieckiego. Uroczystości rozpoczęła się Mszą Święta w Kościele pw. Maksymiliana Maria Kolbe w Ciscu, następnie na placu przy kościele odbyła się część oficjalna w tym poświecenie i przekazanie samochodu na podwoziu Ford. Po zakończeniu części oficjalnej udaliśmy się do budynku remizy na poczęstunek.

Całkowity koszt zakupu to 262 000,00 zł. Zakup samochodu jest sfinansowany z następujących środków:
• Gmina Węgierska Górka - 180 000,00 zł
• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych - 50 000,00 zł
• Ochotnicza Straż Pożarna w Ciścu - 30 000,00 złLokal do wynajęcia

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wynajmie
lokal biurowo – usługowo - handlowy możliwość wykończenia pod mieszkanie o powierzchni ok 130m2, na piętrze,
z wejściem z boku budynku.
Doskonała lokalizacja na siedzibę firmy, duży parking. Pomieszczenie do wynajmu w stanie surowym zamkniętym cena do uzgodnienia, rozliczenie kosztów adaptacji w czynszu.
Budynek znajduje się przy ulicy Kościuszki w Węgierskiej Górce.

Media: Woda, prąd, ogrzewanie, kanalizacja, Internet, telefon.

Lokalizacja:
Budynek OSP Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A

Kontakt:
Piotr Krystian, Prezes OSP Węgierska Górka
tel. 782-833-442


FOTOGRAFIE

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,087,293 unikalne wizyty