Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:674
Wczoraj:2,366
W tym tygodniu:5,858
W tym miesiącu:33,434
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

Kalendarze 2019Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2019 rok.


W okresie od 28.11-10.12.2018r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

I Turniej OSP w Gminie Węgierska Górka o Puchar Kręgielni Wenecja

W piątek 28.09.2018 w kręgielni Wenecja mieszczącej się w Węgierskiej Górce przy ul. Parkowej odbył się I Turniej OSP w Gminie Węgierska Górka o Puchar Kręgielni Wenecja. Zawody zainicjował Wójt Gminy Węgierska Górka wraz z radnym Januszem Słowym, którzy tym samym dokonali pierwszego otwarcia turnieju.
Rozgrywki do których zgłosiły się cztery drużyny po 8 reprezentantów z każdej OSP rozpoczęły się o godzinie 17:00.
Turniej wygrali strażacy z Węgierskiej Górki drugie miejsce przypadło dla OSP Cięcina, trzecie miejsce OSP Żabnica, czwarte miejsce OSP Cisiec. Serdeczne podziękowania dla Zarządu Gminnego OSP, Pana Wójta Piotra Tyrlika wraz z Panem Januszem Słowym za sfinansowanie oraz zorganizowanie turnieju.

Kolejne zmagania Gminne w kręgle już za rok, mamy nadzieję że puchar zostanie w Węgierskiej Górce.

Reklama na kalendarzu

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce zwraca się do wszystkich zainteresowanych z propozycją nawiązania współpracy przy corocznej tradycji roznoszenia kalendarzy przez strażaków. Współpraca polegałaby na finansowej pomocy przy produkcji, w zamian za reklamę Państwa działalności na naszym kalendarzu. Od kilku lat jednostka rozprowadza kalendarze dwudzielne, które są dużo ładniejsze od pojedynczych kart formatu A3, ale wymagają one większych nakładów finansowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce co roku roznosi 1000 sztuk kalendarzy mieszkańcom naszej miejscowości i nie tylko. Otrzymują je odbiorcy z terenu naszej gminy jak również powiatu, którzy sami się po nie zgłaszają.

Zainteresowane osoby współpracą z naszą jednostką przy produkcji kalendarzy prosimy o kontakt e-mail z numerem kontaktowym w celu uzgodnienia szczegółów. strazwg@gmail.com lub przez facebook-a

26 finał WOŚP

Jak co roku odbywa się jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jest to 26 Finał, w którym może udział zabrać każdy z nas. Dlatego i my strażacy serdecznie zapraszamy do licytacji
czujnika czadu wraz z gaśnicą w sprayu oraz misia strażaka z gaśnicą

przekazanych przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgierskiej Górce. Wszystkich zapraszamy 14 stycznia 2018 roku do Hali Widowiskowo-Sportowej w Węgierskiej Górce na licytację strażackich gadżetów.
„BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!!”Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, bezpieczeństwo swoich bliskich. Nie przechodźmy obok zagrożeń związanych z pożarami tak jakby nas one nie dotyczyły. Sytuacja taka może przytrafić się każdemu z nas. Zabezpieczmy się, zamontujmy w naszym domu, mieszkaniu czujkę to naprawdę niewielki wydatek a w bardzo dużym stopniu podniesie nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo. Licytując gadżety wspomagasz również fundację WOŚP!

110-lat OSP Węgierska Górka

10 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce obchodziła jubileusz 110-lecia istnienia. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Maszą Świętą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce, po której Ks. Prałat Stanisław Bogacz poświęcił nowy nabytek jednostki – lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes-Benz Sprinter.

GALERIA

Kalendarze 2018Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce wydała kalendarz na 2018 rok.


W okresie od 2.12-17.12.2017r. przejdą po naszej miejscowości Strażacy z kalendarzami, którzy będą się starać dotrzeć do każdego domu.
Kalendarz ma na celu promocję jednostki oraz pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe. Dobrowolne datki mają być odnotowane na liście i potwierdzone podpisem.

Na kalendarzu znajdziemy informacje jak wspomóc nasza jednostkę poprzez przekazanie 1 % swojego podatku na rzecz OSP Węgierska Górka. 1% czytaj więcej o 1%.

Mercedes-Benz Sprinter - nowy samochód w OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce po kilku miesiącach starań doczekała się fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Samochód ten został zabudowany przez firmę Moto Truck z Kielc na podwoziu Mercedes-Benz Sprinter, który posiada silnik o zapłonie samoczynnym a jego moc to 163 KM, manualna skrzynia biegów, ogumienie z bieżnikiem terenowym pojedyncze na wszystkich osiach, dostosowanym do zmiennych warunków atmosferycznych. Auto posiada napęd na wszystkie osie - 4x4 w tym: blokada wzdłużna dyferencjału 50/50, blokada mechanizmu różnicowego tylnego mostu, załączany bieg terenowy.
Na samochodzie została zamontowana wyciągarka o uciągu 5 T, maszt oświetleniowy z najaśnicami LED, agregat wysokociśnieniowy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 350l oraz 30l zbiornik na środek pianotwórczy. Wkrótce nowy samochód zostanie wyposażony w niezbędny sprzęt do ratownictwa technicznego w tym średni zestaw hydrauliczny.

Samochód został sfinansowany w następujący sposób:
Gmina Węgierska Górka 180 000 złotych
Rada Sołecka Sołectwa Węgierska Górka 15 000 złotych
Marszałek Województwa Śląskiego 50 000 złotych
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej 50 000 złotych
OSP Węgierska Górka 153 950 złotych.


Zarząd OSP Węgierska Górka oraz wszyscy druhowie serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania nowego sprzętu umożliwiającego jeszcze sprawniejsze niesienie pomocy potrzebującym.


Akcja cegiełka

Ochotnicza Straż Pożarna w Węgierskiej Górce zwraca się prośbą o pomoc finansową.

Zgromadzone środki w całości zostaną przekazane na zakup Lekkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego, który stanie się głównym narzędziem do pracy podczas interwencji przy wypadkach komunikacyjnych oraz budowlanych.
My strażacy możemy i poświęcamy swój czas, by przyczynić się do bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz niejednokrotnie powiatu. Jednak budżet naszej jednostki jest mocno uzależniony od ludzi dobrej woli.

Pragniemy zapewnić, że pomoc ta będzie dobrą inwestycją i przyczyni się lokalnemu społeczeństwu. Z góry dziękujemy za przekazane datki.


Ochotnicza Straż Pożarna Węgierska Górka
ul. Kościuszki 19A
34-350 Węgierska Górka
e-mail: strazwg@gmail.com

Konto: Bank Spółdzielczy 49 8131 0005 0003 1958 2000 0010

Dzień strażaka

3 Maja Strażacy ochotnicy z Gminy Węgierska Górka uczcili swojego patrona św. Floriana. Obchody Gminnego Dnia Strażaka rozpoczęto o godzinie 9:00 uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny i strażaków z Gminy Węgierska Górka w Kościele Parafialnym w Węgierskiej Górce, której przewodniczył nasz proboszcz ks. Stanisław Bogacz. Uroczystość uświetnili: Parafialna Orkiestra Dęta “Barka” z Żabnicy oraz chór parafialny "Quattro Voci”.
Po mszy świętej druhowie udali się na poczęstunek by wspólnie świętować Dzień Strażaka. Galeria.

Ćwiczenia jednostek OSP oraz JRG Żywiec w C.H. Huta

W dniu 21 marca 2017r. o godz. 9.30 w C.H. Huta odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Węgierska Górka oraz z JRG Żywiec.
Strażacy mieli za zadanie ewakuację osób poszkodowanych z budynku sklepu oraz udzielenie im pomocy medycznej, ugaszenie pożaru, przewietrzenie pomieszczeń, wykonanie punktu zaopatrzenia wodnego. Strażacy ćwiczyli w zadymionych pomieszczeniach wykorzystując aparaty ochrony dróg oddechowych.
Po zakończeniu części praktycznej przystąpiono do omówienia ćwiczeń przez kadrę dowódczą KP PSP Żywiec, a następnie zostaliśmy zapoznani dokładnie z obiektem sklepu. Otrzymaliśmy wskazówki na co zwracać uwagę podczas wystąpienia zdarzenia na terenie obiektu.

Celem ćwiczeń m.in. było:
Sprawdzenie warunków ewakuacji personelu oraz klientów Centrum,
Sprawdzenie systemów bezpieczeństwa pożarowego działających w Centrum.
Doskonalenia współpracy jednostek ratowniczych OSP i PSP.
Sprawdzenie sieci hydrantowej działającej na terenie Centrum.

Sprawozdanie z działalności OSP w Węgierskiej Górce

Kolejny rok działalności naszej jednostki już za nami, w związku z tym nadszedł czas na krótkie sprawozdanie i rozliczenie działań jednostki.
W dniu 18 marca 2017 r. (sobota) o godz. 17.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Węgierska Górka odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze. Na wstępie przywitano wszystkich przybyłych strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, Radni Sołectwa Węgierska Górka na czele z Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciel KP PSP Żywiec oraz reprezentanci z OSP Cięcina, OSP Cisiec oraz OSP Żabnica. Po wyborze obecnego prezesa jednostki Piotra Krystian na przewodniczącego zebrania przystąpiono do przedstawienia wszelkich sprawozdań oraz dyskusji. Na zebraniu przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki, złożone przez naczelnika - Piotra Pytla, sprawozdanie finansowe przedstawione przez skarbnika - Stańczyk Witolda i sprawozdanie komisji rewizyjnej, które złożył przewodniczący komisji rewizyjnej - Klekociuk Zbigniew. Strażacy z jednostki OSP Węgierska Górka jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi za miniony rok sprawozdawczy. Następną częścią zebrania, było przedstawienie planu działalności i finansowego na rok 2017 przez prezesa oraz skarbnika OSP...

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,181,330 unikalne wizyty