Nie wypalaj

Losowa fotografia

Odwiedziny gości

Dziś:863
Wczoraj:2,366
W tym tygodniu:6,047
W tym miesiącu:33,623
W tym roku:0
Licznik Online
statystyka

14. Pożar hali - ŻywiecW dniu 23.04.2018r. w Żywieckiej dzielnicy Zabłocie o godzinie 21:00 doszło do pożaru zakładu chemicznego przy ul. Stolarskiej.
Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów Straży Pożarnej, siły i środki były niewystarczające ogień objął 600 m2 hali.

Pożar we wstępnej fazie miał bardzo wysoka temperaturę, dochodzącą nawet do 1000 stopni C, strażacy starali się go opanować za pomocą działek wodnych, gdyż nie dało się podejść zbyt blisko. Większość tych substancji była składowana w pojemnikach plastikowych, które pod wpływem ciepła się rozpuściły, co z jednej strony zapobiegło dużej eksplozji, ale z drugiej sprawiło, że się rozlały, co było jedną z przyczyn spłonięcia samochodów zaparkowanych niedaleko zakładu oraz spłynięciu ich razem z wodą do studzienek burzowych. Strażacy przygotowali specjalne sorbcyjne zasłony chemiczne, złożone z bali słomowych, absorbujące substancje ropopochodne i ograniczające przedostawanie się ich dalej przy ujściu kanałów deszczowych. Zastawki są na bieżące przez strażaków monitowane i wymieniane.
Spaliło uległo również 16 zaparkowanych samochodów. Jeden z ok. 150-ciu strażaków biorących udział w akcji gaśniczej został niegroźnie ranny. Ostatni samochód gaśniczy odjechał z miejsca zdarzenia dopiero o godzinie 15:00
W interwencji udział brało: 37 zastępów straży pożarnej m.in. JRG: Żywiec, Bielsko-Biała, Pszczyna, Gliwice, Katowice, Sosnowiec i Knurowa. OSP: Cisiec, Moszczanica, Oczków, Wieprz, Cięcina, Świnna, Pietrzykowice, Sienna, Węgierska Górka, Sporysz, Milówka, Leśna, Lipowa, Radziechowy, Międzybrodzie Bialskie. Teren powiatu zabezpieczały OSP Łękawica oraz Gilowice.
GALERIA


Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,181,519 unikalne wizyty